Бостън си осигури класирането за плейофите, след като надигра със 117:109 Минесота като гост.

Така "келтите" станаха вторият тим от Източната конференция, който си гарантира участие във фазата на елиминациите след водача Торонто.

Кайри Ървинг вкара 23 точки за победителите, като към тях прибави 7 борби и 8 асистенции. Още 20 точки за успеха вкара Ал Хорфорд, докато за домакините от Минесота много силен мач направи сърбинът Неманя Биелица с 30 точки и 12 борби.

Срещата между Бостън и Минесота ще се запомни и с тежкото падане, което претърпя гардът на "келтите" Джейлън Браун. Браун заби на скорост топката в противниковия кош, но не успя да се задържи за него и падна на главата си. За щастие от медицинския екип на Селтикс увериха, че състоянието му е добро и баскетболистът не е получил никакви сериозни травми.

Ръсел Уестбрук вкара 27 точки, взе 8 борби и направи 9 асистенции за победата на Оклахома със 115:87 над Финикс като домакин.

Срещата бе равностойна почти до края на първото полувреме, когато домакините направиха серия от 15:0 и повече не погледнаха назад.

Пол Джордж добави още 21 точки за "гръмотевиците", а със 17 приключи новопривлеченият гард Кори Брюър.

За Финикс 30 точки отбеляза Девин Букър, но и това не помогна на "слънцата" да избегнат четвъртата си поредна загуба.

Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориърс се наложи като домакин със 110:107 над Сан Антонио. "Войните" обаче загубиха лидера си Стеф Къри, който напусна терена още в третата минута, след като стъпа накриво и изкълчи десния си глезен.

В негово отсъствие Кевин Дюрант отбеляза 14 поредни точки в последната четвърт, след което Дреймонд Грийн изведе шампионите напред в резултата 1:33 минути преди края с точна стрелба от близко разстояние.

Дюрант бе най-резултатен за Голдън Стейт с 37 точки, Джавейл Макгий и Клей Томпсън отбелязаха по 13, а Грийн завърши с "трипъл-дабъл" от 11 точки, 12 борби и 10 асистенции.

За Сан Антонио ЛаМаркъс Олдридж наниза 30 точки и взе 17 борби, докато Дежонте Мъри финишира с 14 точки и 6 асистенции.

След края на срещата старши треньорът на Голдън Стейт Стийв Кър заяви, че Стеф Къри няма да играе в мача с Портланд, който е тази нощ.