Отборът на Сърбия започна с категорична победа на Световното първенство за мъже в Китай. Сърбите нямаха проблеми срещу Ангола в първия си мач от група D във Фошан и прегазиха съперника си със 105:59 точки.

Воденият от Саша Джорджевич състав, който е сребърен медалист от Мондиала през 2014-а и Олимпиадата през 2016-а година игра с лекота срещу анголците. Сърбите демонстрираха по-ефективна стрелба (65%-35%) и превъзхождаха сериозно Ангола в подкошието (41-19 борби). Драстична бе разликата и при асистенциите (32-7).

На почивката съставът на Сърбия вече водеше с 50:32, а преди последната част резултатът бе 78:47. Най-голямата разлика пък удари 49 точки.

Богдан Богданович имаше ден и с отлична стрелба бе най-резултатен с 24 точки, от които 5 тройки. С по 14 се отчетоха Никола Йокич и Никола Милутинов. Гигантът Бобан Марянович завърши с дабъл-дабъл – 12 точки и 10 борби.

За Ангола най-много вкара - Карлош Морайш с 15 точки, а 10 добави Леонел Пауло./БГ Баскет