Женският национален отбор на България отстъпи с 0:3 (17:25,  19:25, 16:25) гейма пред САЩ във втория си мач от втората  групова фаза и допусна четвърта загуба на Световното първенство  в Италия.

Американките продължават да нямат загуба на Мондиала, а  българките са на шесто място в класирането в група "F".
В събота и неделя България ще играе съответно с Холандия и  Казахстан.

Селекционерът Владимир Кузюткин започна без капитанката  Страшимира Филипова, като не е ясна причината за това му  решение. Българките не показаха добра игра и в трите гейма.

Най-равностойна беше първата част, в която американките  натрупаха по-голям аванс в края. Във втората част САЩ поведе със 17:10 и до края нямаше  проблеми.

Този развой се повтори и в третия гейм. Най-резултатна за България беше Емилия Николова с 13 точки.  Елица Василева и Добриана Рабаджиева добавиха всяка по 8 точки.

За САЩ с 16 точки се отличи Кели Мърфи, а Кимбърли Хил  записа 14 точки.

В другия късен мач Бразилия победи Холандия с 3:1. /БТА