Посрещачът Аксел Трухчев отбеляза 27 точки и Нефтохимик 2010 (Бургас) спечели с 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18) срещу Черно море (Варна) в мач от първия кръг на българския шампионат по волейбол за мъже.

Французинът с български корени Трухчев записа 22 точки на атака, два аса и три блокади за победата на Нефтохимик. 17 точки добави Розалин Пенчев, а Красимир Георгиев завърши с 12.

Нефтохимик спечели убедително първия гейм на 19 точки и във втория стигна до допълнителни разигравания за успех с 26:24 срещу гостите. Черно море върна един гейм с 30:28 в третата част, но варненци не успяха да докарат мача до тайбрек след нов изразителен успех на шампионите от 2023-а година в последния четвърти гейм.

Черно море взе първите две точки, но Нефтохимик изравни с ас и блокада на Трухчев, а топка в аут на Борис Начев даде преднина на домакините. Серията на Нефтохимик стигна до седем спечелени разигравания и Трухчев се отчете с още две успешни атаки, а бургазлии задържаха преднината си до края на четвъртата част. Красимир Георгиев пък довърши гостите с блокада за 25:18.

Симеон Димитров бе най-резултатен за Черно море с 15 точки.

Първенство на България по волейбол за мъже, мачове от първия кръг:

Нефтохимик 2010 (Бургас) - Черно море (Варна) - 3:1 (25:19, 26:24, 28:30, 25:18)

през миналата седмица:

Левски - ЦСКА - 3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) - 1:3 (25:17, 15:25, 22:25, 25:21)

Хебър (Пазарджик) - Дея спорт (Бургас) - 0:3 (18:25, 22:25, 16:25)

Добруджа 07 (Добрич) - Берое 2016 (Стара Загора) - 1:3 (27:25, 16:25, 19:25, 22:25)

Пирин (Разлог) - Монтана - 2:3 (25:23, 25:21, 19:25, 22:25, 9:15)