Бразилецът Евертон Джилио Том дебютира за Локомотив София в контролата срещу Пирин Разлог. „Железничарите“ спечелиха с 1:0, а срещата се проведе на стадиона в село Вълково.

Единственото попадение в двубоя падна в 27-та минута и бе дело на Антонио Павлов.

Голмайсторът Антонио Павлов - с номер 9 от Локомотив София

източник: снимки: Валентин Грънчаров

Том се появи в игра през второто полувреме, като не успя да блесне с изявите си. Емил Велев пък подмени цялата си титулярна единадесеторка на почивката. Колегата му Иван Стойчев също извърши много смени като само двама от титулярите на Пирин останаха през второто полувреме.

Локо Сф започна двубоя по-активно и стигна до няколко положения, пропуснати от Антонио Павлов.

В крайна сметка футболистът се разписа в 27-та минута. „Железничарите“ направиха бърза контра отдясно, Мартин Димитров центрира в наказателното поле, където Павлов с едно докосване разстреля вратаря Аршинков за 1:0.

След попадението пред Павлов се откриха още няколко ситуации, от които обаче играчът на Локо Сф не успя да се възползва.

През второто полувреме, футболистите на Пирин Разлог се разиграха и на свой ред стигнаха до вратата на Божидар Митрев на няколко пъти. Бившият страж на „сините“ обаче опази мрежата си суха. Най-много проблеми на защитата на Локо Сф създадоха комбинациите между Фикиин и Тодор Чаворски.

Шумантов пък от пряк свободен удар от 35 метра нацели напречната греда в 70-та минута. В крайна сметка попадението от първото полувреме се оказа единствено в мача.