Левски победи Витоша Бистрица с 2:1 в генералната си репетиция преди старта на Първа професионална лига, който за "сините" е в неделя срещу Монтана в София.

Тунде Адениджи бе големият герой за Левски в проверката на помощния терен на стадион "Георги Аспарухов". Нигериецът получи шанс за изява и реализира и двата гола за своя отбор, с което даде заявка за титулярно място в неделния двубой.

Неофициален дебют за Левски направи шведът Симон Сандберг, който започна мача като титуляр. Другото ново чуждестранно попълнение Хеан Деса също започна в стартовите 11 и бе сред най-активните за на терена като почти всички атаки в синьо минаваха през него.

Левски откри още в 3-ата минута на двубоя с Витоша чрез Адениджи, който получи пас от Франсис Нар с гръб към вратата, обърна се мигновено и с изстрел в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Само 3 минути по-късно Адениджи вкара и втория си гол след много красиво изпълнение. Нападателят получи топката отдясно в полето на съперника, видя излезлия напред вратар Михаил Иванов и с майсторско изпълнение прехвърли бившия страж на Левски.

Играта постепенно се успокои и до края на полувремето головите положения бяха рядкост. При една от малкото си атаки обаче Витоша успя да намали резултата. Това се случи в 41-ата минута, в която Кочилов получи топка в наказателното поле и успя да преодолее Боян Йоргачевич.

Люпко Петрович направи доста смени на почивката, а с новите футболисти Левски продължи да е по-активният отбор на терена, но без да съумее да стигне до нови голове.

Удари на Адениджи и Венци Христов бяха блокирани, а натискът на "сините" се засили в последните 10 минути. В тях младокът Станислав Иванов имаше първия по-сериозен шанс, но стреля високо над вратата. След него Христов засече с глава в аут, а шут на Прохазка бе блокиран майсторски от Мишо Иванов. Последователни изстрели на нападателите Христов и Адениджи бяха спасени от бившия вратар на Левски, а нигериецът пропусна и огромна възможност да оформи своя хеттрик. В 87-ата минута той бе изведен от Прохазка очи в очи с Иванов, но стреля покрай вратата.

Така в крайна сметка Левски победи с 2:1 и продължава подготовката си за старта на новия шампионат. Витоша ще направи същото, но има седмица в повече преди първия си мач във Втора професионална група.

Левски - Витоша Бистрица 2:1

Левски: 29. Боян Йоргачевич (46'  21. Иван Чворович), 23. Симон Сандберг, 5. Александър Драгомиров Александров, 4. Мики Орачев, 3. Димитър Пиргов (68' 15. Роман Прохазка), 8. Джереми де Ноойер (46' 8. Ивайло Найденов), 70. Георги Костадинов (46' Александър Емилов Александров), 7. Франсис Нар (46' 10. Венцислав Христов), 20. Антонио Аниете (46' 99. Станислав Иванов), 11. Хеан Деса (85' 18. Петър Иванов), 17. Бабатунде Адениджи

Резерви: 88. Тихомир Димитров, 22. Георги Николов

Старши треньор: Люпко Петрович

Витоша Бистрица: 1. Михаил Иванов, 2. Лъчезар Котев, 7. Кочилов, 14. Четин Садула, 18. Румен Гьонов, 8. Ивайло Лазаров, 19. Велизар Андонов, 11. Китан Василев, 20. Офоте Поло, 27. Кристиан Узунов, 24. Николай Христозов (5. Венцислав Бонев, 31. Йордан Върбанов)

Резерви: 22. Николай Радев,, 9. Ангел Стоянов, 10. Иван Георгиев, 16. Димитър Панайотев, 21. Майк Кръстев

Старши треньор: Костадин Ангелов

Ето и как се разви мачът минута по минута:

1' Начало на мача!

3' 1:0 за Левски! Бабатунде Адениджи открива резултата, след като получи пас от Франсис Нар с гръб към вратата, обърна се мигновено и с изстрел в долния ляв ъгъл вкара първия гол в мача.

5' Иво Лазаров стреля към вратата на Левски, след рикошет топката излиза в корнер.

6' 2:0 за Левски! Бабатунде Адениджи реализира втори гол след фамозно изпълнение. Нигериецът получи топката отдясно в полето на съперника, видя излезлия напред вратар Михаил Иванов и с майсторско изпълнение прехвърли бившия страж на Левски.

17' Добра атака в зелено завършва с неточен шут на Китан Василев.

19' Иво Лазаров стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, топката среща крак на "син" футболист и излиза в корнер. От него Кристиян Узунов стреля с глава, но без проблеми за Йоргачевич.

30' Активният Хеан Деса центрира към връхлитащия Георги Костадинов, който засече от въздуха, но топката отива в аут.

36' Жълт картон за Димитър Пиргов.

41' 2:1! Витоша намалява преднината на Левски след гол на Кочилов. Той получи топката в наказателното поле и успя да преодолее Боян Йоргачевич.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

Няколко смени за Левски. Чворович влиза на мястото на Йоргачевич, Сашо Емилов Александров замества Георги Костадинов, Ивайло Найденов влиза вместо Де Ноойер, Станислав Иванов ще замени Аниете, а Венци Христов замества Нар.

54' Ивайло Найденов се озова в отлична позиция, но стреля в ръцете на вратаря на Витоша.

66' Хеан Деса изведе много добре Венци Христов, който стреля от въздуха, но вратарят спасява.

69' Адениджи стреля, но изстрелът му е блокиран.

79' Жълт картон за Йордан Върбанов, който фаулира грубо Станислав Иванов.

80' Хеан Деса проби отляво и подаде перфектно към Станислав Иванов, който обаче стреля високо над вратата.

82' Сашо Емилов Александров центрира ктъм Венци Христов, чийто удар с глава минава над вратата.

83' Роман Прохазка стреля класно от въздух, но стражът на гостите спасява майсторски.

84' Изстрел на Венци Христов е спасен от вратаря, който се намесва и при добавката на Адениджи.

87' Адениджи бе изведен очи в очи с Мишо Иванов, но прати топката в аут.