Симеон Славчев беше титуляр при загубата с 2:3 на своя отбор Аполон като гост на Анортозис в 20-ия кръг на кипърското първенство. Българинът престоя на терена до 76-ата минута, когато бе сменен от Макридис.

Анортозис игра с 10 души от 50-ата минута нататък, заради червения картон на Моура. В самия край на мача Сакети от Аполон получи червен картон.

Силва от дузпа в 15-ата и Холгерсон, който си вкара автогол, доведоха резултата до 0:2. Тогава започна обратът. Холгерсон в 67-ата, Константинос в 74-ата и Пеле от дузпа в 90-ата донесоха обрата с 10 души за домакините.

Костадин Башов игра 82 минути за своя Паралимни, който направи 2:2 с гостуващия Арис, като не се записа сред голмайсторите. Тук пък гостите играха с човек по-малко от 38-ата минута.

Воденият от сърбина с български паспорт Данило Дончич тим на Ахнас направи 1:1 у дома си срещу Пафос.