Сакраменто Кингс допусна втора поредна домакинска загуба от Далас Маверикс, след като рано тази сутрин допусна обрат до 103:107 точки в мач от редовния сезон на НБА. Най-добрият спортист на България за 2023-а година - Александър Везенков, отново не игра за „кралете“.

Мачът бе пряк сблъсък за топ 6, като Маверикс запазиха шестото си място с 44-29, докато “кралете” останаха осми с 42-31.

Снимки: БТА / BTA
25 снимки

Сакраменто Кингс водеше с 9 точки в началото на четвъртата част. Далас обаче я взе с 34:21. Така гостите спечелиха в „Голдън 1 Център“ със 107:103.

Традиционно Де'Аарън Фокс реализира най-много точки за Сакраменто - 23. Кайри Ървинг блесна за гостите с 30 точки. Лука Дончич пак се вихри с 26 точки, 9 борби и 12 асистенции.

Гостите разчитаха на Дончич, Ървинг, Данте Екзъм, Пи Джей Уишингтън и Даниел Гафърд за последните минути на мача, което е много силна петица както в офанзивен, така и в дефанзивен план. Данте пропусна няколко отворени стрелби, но реши мача с тройка за 106:103.

За Сакременто предстои домакинство на Юта Джаз, докато Далас, който е в серия от шест поредни победи, гостува на Хюстън Рокетс.