Сакраменто Кингс с Александър Везенков загуби със 109:120 гостуването си на Ню Йорк Никс със 109:120 и намали значително шансовете си за директно влизане в плейофите на НБА.
В легендарната зала "Медисън Скуеър Гардън" българският национал направи много силно включване за "кралете". За 14 минути той записа 11 точки, две успешни борби и 2 асистенции, показвайки, че навлиза във форма след контузията в глезена.

Сакраменто трябва да съжалява много за загубата, тъй като попиля огромен аванс от 21 точки, който имаше в началото на втората четвърт. Тимът вече е осми в Западната конференция и не успя да се изравни в класирането с Ню Орлиънс Пеликанс и Финикс Сънс. Първите шест отбор в редовния сезон се класират директно за плейофите.

Голямата звезда на Ню Йорк Никс - Джейлън Брънсън, отбеляза 42 точки. Домантас Сабонис беше най-добър за гостите с 21 точки, 14 борби, записвайки 49-ти пореден дабъл-дабъл.

С победата си Никс измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток и се доближи до третия Кливланд Кавлиърс.