Отборите на Сакраменто Кингс и Голдън Стейт Уориърс ще се изправят един срещу друг в плей-ин турнира в сряда сутрин от 5:00 часа българско време. Домакин на директния елиминационен двубой е тимът на “кралете”, който завърши на деветото място в редовния сезон на Западната конференция, докато “воините” останаха десети.

Победителят от срещата обаче ще трябва да направи още една стъпка след това, за да си осигури квота за плейофите. Сакраменто или Голдън Стейт ще се изправи срещу загубилия от двойката Ню Орлиънс Пеликанс - Лос Анджелис Лейкърс в пряк сблъсък за осмото място в крайното класиране. Мачът между “пеликаните” и “езерняците” стартира от 2:30 часа в същия ден.

След финиширането на редовния сезон вчера станаха ясни шестте отбора, които си спечелиха директна квота за плейофите на Запад - Оклахома, Денвър, Минесота, ЛА Клипърс, Далас и Финикс. Ако “кралете” успеят да се промъкнат до осмото място, те ще премерят сили с лидера Оклахома в първия кръг на плейофите.