Българският футболист Валери Божинов успя да запише само 19 минути при равенството 1:1 между Стяуа Букурещ и Партизан в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Нападателят получи контузия още в началото на срещата. Футболистът поиска медицинска помощ и демонстрира, че няма да може да продължи мача. Травмата на Валери Божинов е мускулна, в областта на бедрото, но не е сериозна, поне според първите прогнози на щаба.

Срещата, която се провежда в Букурещ, се игра пред празни трибуни, заради наказание на домакините. Реваншът е след седмица в Белград.

Другият българин в тима Иван Бандаловски не пътува с Партизан за гостуването, тъй като се възстановява от травма.

Първият гол в мача падна в 62-ата минута. Живкович намери Вуличевич, който с премерен диагонален удар откри за 1:0. 20 минути по-късно Фернандо Варела изравни за 1:1 след като засече с глава, центрирана от фаул топка.