Шльонск Вроцлав с Алекс Петков и Симеон Петров в състава допусна изненадваща загуба с 2:3 у дома от опашкаря в полската Екстракласа Рух Хожув. Така до голяма степен българите и техните съотборници се сбогуваха с шансовете си да станат шампиони. В класирането Шльонск е трети с 51 точки, колкото има и вторият Гурник Забже. Лидер с 5 путкгна повече е Ягелония. Четвъртият Лех Познан също е с 51 точки, а и с мач по-малко.

Алекс Петков и Симеон Петров играха цял мач в центъра на защитата, като вторият получи жълт картон, който ще му донесе наказание за следващия мач срещу ЛКС Лодз.

Във Вроцлав гостите от Хожув поведоха с гол на Сома Новотни в 11-ата минута, а Томаш Войтович удвои в 27-ата. Рух стигна до трети гол в 75-ата минута, когато вкара Михал Феликс. До края на мача натискът на Шльонск се усили и домакините върнаха две попадения чрез Ерик Експосито (86) и Егор Маценко (90+2), но за повече нямаше време.