Отборът на Астана, воден от Станимир Стоилов, записа 0:0 като гост на ХИК Хелзинки в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

В 38-ата минута казахстанския тим имаше чудесен шанс да открие резултата. Баурзан Джолчиев се озова сам на обещаваща позиция, но след като получи топката на границата на наказателното поле, стреля в страни.

В началото на втората част ХИК Хелзинки създаде много добро положение, но в крайна сметка до гол не се стигна. В 69-ата Кетхевоама от Астана стреля от позиция, в близост до точката на дузпата, но над вратата.

Футболистите на Мъри Стоилов могат само да съжаляват, че не успяха да вземат аванс преди реванша, след като видимо бяха по-добрият отбор и през двете полувремена.