В среща от група D на Европейските квалификации по пътя към Франция 2016 тимът на Гибралтар отново допусна загуба със 7 гола. Новият член на УЕФА, който участва за първи път в квалификационните битки допусна поражение с 0:7 от състава на Ирландия.

На старта на борбата те отново загубиха с 0:7, но тогава от състава на Полша.

Ирландците откриха резултата още в 6-ата минута с попадение на Роби Кийн, който удвои в 14-ата, а в 18-ата оформи хеттрика си.

През втората част Макклийн в 46-ата и 53-ата, както и Хоолан се отчетоха с попадения, а Перес си заби автогол за крайния резултат.

В среща от същата група Шотландия надигра Грузия с 1:0. Кубутиа си отбеляза автогол в 28-ата минута и даде 3-те точки на "гайдарите".

По късно тази вечер е мачът Полша - Германия, който е гвоздеят на вечерта.

В класирането Ирландия води с 6 точки, Полша, Германия и Шотландия имат по 3, Грузия и Гибралтар са с нулев точков актив.