Русия направи грешна стъпка по пътя към Европейското първенство във Франция през 2016 година. „Сборная“ стигна само до равенство 1:1 срещу Молдова в квалификационен мач от група „G“, въпреки че поведе в резултата.

Доста изненадващо молдовците стояха изключително равностойно срещу своя съперник.

През първото полувреме ситуациите пред двамата вратари бяха рядкост.

Единственото по-сериозно положение за първите 45 минути бе пред вратата на Игор Акинфеев. В 41-та минута Александър Гаткан бе изведен на добра позиция, но ударът му бе успя да намери очертанията на вратата на Русия.

Русия организира опасна атака в 54-та минута, когато Денис Глушаков стреля, но топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Домакините имаха лек превес през второто полувреме. В 61-та минута Алан Дзагоев пропусна златен шанс. След неговия удар топката премина на опасна близост в страни от десния стълб на вратата на Молдова.

Три минути по-късно Артьом Дзюба направи нов непростим пропуск.

Русия получи правото да изпълни дузпа в 73-та минута. Наказателният удар бе реализиран от Артьом Дзюба.

Молдова успя да шокира своя съперник само минута по-късно. В 74-та Александру Дедов центрира в наказателното поле на Русия, където Александру Епуреану успя да засече топката от точката на дузпата и да я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Игор Акинфеев.

В другия мач от групата Австрия постигна минимална победа с 1:0 срещу Черна гора.

Единственото попадение падна в 24-та минута, а негов автор бе Рубин Окотие.