Световният шампион Германия започна трудно европейските квалификации срещу Шотландия. Възпитаниците на Йоаким Льов се наложиха с 2:1, но отново не убедиха с играта си. Само преди няколко дни Бундестимът претърпя тежко поражение от Аржентина в контрола, която бе повторение на финала на Мондиал 2014.

И двата гола за успеха на Германия реализира Томас Мюлер. Нападателят откри резултата в18-ата минута с глава след асистенция на Себастиан Руди. Въпреки превъзходството на домакините през първото полувреме, нов гол до почивката така и не падна.

През втората част, гостите от Шотландия увеличиха оборотите и започнаха да създават положения пред вратата на Мануел Нойер. При една от ситуациите, гостите удариха и десния страничен стълб на немската врата.

В 66-ата минута, след отлично организирана контраатака, Акечи Ания бе изведен абсолютно сам срещу Нойер и с лекота пусна топката под плонжа му за 1:1. Отговорът на Германия обаче дойде почти незабавно. След изпълнение на корнер и неразбирателство в центъра на отбораната на островитяните, Томас Мюлер бе най-съобразителен и от четири метра с мощен шут прати топката под напречната греда.

В продължението на срещата тежка контузия получи Марко Ройс, който бе принудително заменен. В 93-ата минута пък Чарлс Мългрю набързо си заработи два жълти картона и трябваше да напусне, което предизвика гнева на селекционера Гордън Страхън.