Миливое Новакович се превърна във втори пореден мач в герой за словенския национален отбор по футбол, след като вкара всичките голове при победата с 2:0 над Литва в мач от група "Е" на европейските квалификации по футбол.

Словенците изместиха прибалтийската държава от второто място, а убедителен лидер в потока остава фаворитът Англия.

Новакович, бивш нападател на българския Литекс, донесе победа за Словения през седмицата след гол от дузпа срещу Швейцария, а в неделя вечер отново беше герой за своя отбор. Той откри резултата в 33-та минута, когато Нейц Печник влезе в наказателното поле и го намери абсолютно сам срещу оголената врата на Литва.

Само четири минути по-късно Кевин Кампел проби по лявото крило и пусна успореден на голлинията пас, а Новакович засече топката в мрежата на домакините за крайното 2:0./БТА