Хърватия направи своята генерална репетиция по пътя си за Евро 2016, което стартира на 10 юни. "Шахматистите" победиха с 10:0 футболното джудже Сан Марино, но в загрявката преди двубоя бранителят Ведран Чорлука се контузи и ще трябва да премине прегледи, за да се установи сериозността на травмата му.

Головото шоу започна в 20-ата минута, когато Марко Пяца откри резултата, до 25-ата минута резултатът вече беше 3:0 с голове на Манджукич и Сърна.

До почивката балканците спряха на 6:0 след нови два гола на Манджукич и един на Перишич.

След почивката Ракитич, Ловре Калинич и Никола Калинич на два пъти оформиха крайния резултат.

Хърватия е в група D на турнира във Франция заедно с отборите на Чехия, Испания и Турция.