Отборът на Хърватия се наложи с 1:0 над Малта в последния си мач-квалификация за Евро 2016. Така с прибавените три точки „шахматистите“ събраха 20 пункта и завършиха на второто място в Група Н, след като прекият конкурент Норвегия загуби с 1:2 от Италия. Малта пък остана на последното място /6-и/ с 2 пункта. Припомняме, че заради наказание от ФИФА Хърватия има точка по-малко в актива си. До санкцията се стигна след фенски неприемливи прояви.

Тимът на Хърватия контролираше събитията по терена през всичките 90 минути. Гостите създадоха цял куп положения, но успяха да реализират само едно, чрез Иван Перишич.

Още в 10-ата минута Никола Калинич се озова на добра позиция, но не успя да се разпише. Само 2 минути по-късно Иван Перишич засече диагонален пас, но топката отново мина в страни от вратата на Малта. След малко повече от четвърт час игра домакините стигнаха до нелош удар, топката мина над напречната греда.

В 25-ата минута хърватите стигнаха до така търсения гол. След диагонален пас от ляво се получи разбъркване в наказателното поле на Малта, топката бе изчистена напред, при което попадна в Иван Перишич, който безкомпромисно направи 1:0

До края на мача Хърватия създаде още няколко положения, но не успя да реализира.

В самия край на мача Малта изпълни фаул, но не успя да върне интригата.