Националният тим на Гърция направи нова грешна стъпка по пътя си към Евро 2016. „Елините“ стигнаха само до 1:1 при визитата си на Финландия, въпреки че бяха сочени за фаворит в срещата. Така възпитаниците на селекционера Клаудио Раниери записаха първата си точка в квалификациите в група F. На старта на кампанията Гърция допусна загуба у дома с 0:1 от Румъния.

Двубоят в Хелзинки не предложи много интересни моменти, като стопроцентовите голови ситуации в мача поти липсваха. През първото полувреме домакините действаха предимно на контраатака, докато гостите от Гърция трудно организираха своите атаки към противниковата врата.

Проблемите за скандинавците започнаха още от самото начало, когато селекционерът на домакините трябваше да извърши принудителна смяна още в 15-ата минута. Перпарим Хетемай получи контузия, която му попречи да продължи в срещата и бе заменен от Каспер Хамалайнен.

Наложащата промяна в състава на Финландия допълнително разстрои играта на домакините, а в 24-ата минута гостите се възползваха по най-добрия начин от пробойна в отбраната им. Николаос Карелис получи топката пред наказателното поле на финландците и след свиреп удар с външен фалц я прати неспасяемо до левия страничен стълб на вратата.

Изравнителният гол в срещата дойде в 55-ата минута и бе дело на Ярко Хурне. Левият бранител реализира страхотен гол от воле, след като бе изведен чудесно зад отбраната на гърците от появилият се на терена през първата част Хамалайнен.

В друг мач от група F, Северна Ирландия продължи победния си ход и записа втори успех от два мача. С голове на Макаули и Лафърти през първото полувреме, домакините нямаха проблеми срещу скромния състав на Фарьорските острови. Така Северноирландците временно оглавиха класирането с пълен актив от шест точки, следвани от Финландия, която има четири. Толкова има и Румъния, която по-рано направи 1:1 с Унгария у дома.