Нападателят на Арсенал Оливие Жиру вкара головете за победата на Франция над Дания с 2:1 в поредната приятелска среща срещу отбор от евроквалификационна група I. Таранът стартира мача на мястото на контузения Карим Бензема, а селекционерът Дидие Дешан заложи на офанзивно 4-3-3 с Антоан Гризман и Антони Марсиал в атака.

„Петлите“ попариха домакините си още до 6-ата минута, когато резултатът вече беше 2:0. В 4-ата Антони Марсиал подаде за Жиру пред наказателното поле и той стреля не много успешно, но пък изстрелът мина под плонжа на Каспер Шмайхел.

Само 120 секунди по-късно острието отново порази мрежата на „червения динамит“. Люка Дин проби отляво и центрира остро, а Шмайхел по нескопосан начин изби топката право към Жиру, който не пропусна да го накаже – 0:2.

След почивката Дешан даде шанс на повече играчи, които по-рядко попадат в плановете му, и това доведе до спад в качеството на мача, тъй като неговият колега Мортен Олсен стори същото.

Едва в добавеното време домакините стигнаха до гол, когато Ерик Свиатченко нанесе много красив удар, който беше извън възможностите на Стийв Манданда. Така бе оформено крайното 2:1 в полза на „петлите“.