Отборът на Англия завърши със стил квалификационния си цикъл в група Е по пътя към Евро 2016, като надигра Литва навън с 3:0. Така островитяните завършват кампанията с 10 победи от 10 мача и за пореден път подчертаха тоталното си надмощие над останалите съперници в потока.

Селекционерът на англичаните Рой Ходжсън очаквано сглоби стартов състав от играчи, които по-рядко попадат сред обичайните му титуляри. Джейми Варди и Хари Кейн водеха атаката, а зад гърба им играеше Алекс Окслейд-Чембърлейн. Адам Лалана, Рос Баркли и Джонджо Шелви бяха халфовете, а в защита Фил Ягиелка за първи път в кариерата си изведе „трите“ лъва като капитан.

Съвсем резонно гостите набързо наложиха контрол над топката, макар темпото на мача да бе далеч от най-високото. Хари Кейн бързо се очерта като най-опасният играч на островитяните и в 11-ата минута нанесе тежък удар, който вратарят Гиедриус Арлаускис отрази.

Четири минути по-късно Кейн отправи пореден опасен шут по диагонала, а стражът на литовците изби покрай гредата. В 24-ата пак нападателят на Тотнъм предизвика суматоха в накзаателното поле с нов шут, който вратарят изби, а Фрайдгеймас изчисти точно преди Варди да направи добавка.

В 29-ата минута англичаните най-после поведоха с чудесно изпълнение на Баркли. Звездата на Евертън си освободи коридор за стрелба пред наказателното поле и с мощен изстрел опъна мрежата зад Арлаускис.

Само 7 минути по-късно Кейн покачи на 2:0. Адам Лалана с много находчиво подаване изведе тарана на чудесна позиция, а той намери пролука между вратаря и близката греда, за да се разпише.

След почивката събитията не се промениха кой знае колко, а Англия направи преднината си класическа в 63-ата минута. Кайл Уолкър започна атаката отдясно и намери Дани Ингс, който пък поднеса топката за Окслейд-Чембърлейн. Играчът на Арсенал беше безкомпромисен при шута си във вратата – 3:0.

В 71-ата минута Ингс не беше много далеч от дебютния си гол за „трите лъва“, но Арлаускис предотврати по-тежка загуба.

В другите две срещи от групата Швейцария победи Естония с 1:0 в Талин след автогол на Рагнар Клаван в добавеното време, докато Словения очаквано надигра Сан Марино навън с 2:0.