Израел запази 100% актив в европейските квалификации. Евреите постигнаха класическа победа с 3:0 срещу Босна и Херцеговина в мач от група „В“. По този начин израелските футболисти вече събраха 9 точки и оглавиха класирането.

Отборът на Босна бе без голяма част от звездите си. Лидерът Един Джеко пропусна срещата заради контузия, която получи в клубния си отбор Манчестър Сити.

Израел поведе в резултата в 36-та минута след гол на Гил Вермут.

Домакините удвоиха преднината с 45-та минута, когато Зехави подаде към Омар Дамари, който не пропусна да се разпише и да направи резултата 2:0.

Босна остана с човек по-малко на терена, след като Сунич бе изгонен с директен червен картон в 48-та минута.

Израел стигна до трети гол в мача в 70-та минута, когато Омар Дамари подаде към Зехави, който оформи крайния резултата в срещата.