Исландия се класира за Европейското първенство във Франция, въпреки че завърши 0:0 при домакинството си на Казахстан от група на „А“.

Исландците изиграха много спокойно мача, като предоставиха инициативата на гостите.

В 18-та минута Танет Нусербайев отправи много опасен удар, но Ханес Халдорсон успя да спаси.

Гилфи Сигурдсон навлезе в наказателното поле на Казахстан в 34-та минута, но ударът му бе отразен от Стас Покатилов.

Исландия можеше да поведе в резултата в 47-та минута, когато Йон Дади Бьодварсон стреля опасно, но Покатилов отново спаси.

Нова възможност се откри пред Бьодварсон в 71-та минута, но ударът му не успя да намери очертанията на вратата на Казахстан.

Исландците завършиха мача с човек по-малко, след като Арон Гунарсон бе изгонен за втори жълт картон в 89-та минута.