Исландия не остави никакъв шанс на Казахстан и го разби с 3:0 като гост в европейска квалификация от група „А“. Исландците са на второ място в класирането в своята група, като продължават с чудесното си представяне. Останалите тимове тук са Чехия, Холандия, Турция и Латвия.

Двубоят се игра пред над 13 000 зрители на стадиона в Астана, които станаха свидетели на катогоричната победа на островитяните от северната страна.

Опитният Ейдур Гудьонсен вкара първия гол за исландците в 20-ата минута. Още до почивката те направиха и втория си удар в мача, след като Бярнасон реализира за 0:2.

Впоследствие действията на терена приличаха повече на тренировка за исландците, отколкото на официален мач. Гостите отправиха 14 удара към вратата на Казахстан, от които седем точни, докато домакините се задоволиха само с един точен шут в рамката на вратата.

В самия край на двубоя отново Бярнасон реализира и оформи крайното Казахстан – Исландия 0:3.

След този мач Исландия е на второ място в група „А“ с 12 точки, докато Казахстан е последен само с 1 точка.