Отборът на Босна и Херцеговина ще играе бараж за Евро 2016, след като се наложи с 3:2 над Кипър в последния си мач-квалификация от Група В.

Със спечелените три точки тимът завърши на 3-о място с 17 точки, а Кипър финишира на 5-о място с 12 пункта. Резултатът откри Медуняанин в 13-ата минута. Радостта на гостите обаче не трая дълго, след като в последователно в 32-ата и 41-ата минута Харалапис и Матидис се разписаха за Кипър и донесоха пълния обрат за домакините.

Малко преди края на първото полувреме, в 44-ата минута Медуняанин върна интригата, като изравни, а Джурич донесе трите точки с гола си в 67-ата минута.

Същевременно Белгия се наложи с 3:1 над Израел и така събра 23 точки на върха на класирането.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, с лек превес за „червените дяволи“, а през втората част се случи всичко, по-интересно. Белгийците откриха в 64-ата минута след гол ма Мартенс, а в 78-ата минута Де Брюин увеличи на 2:0. В 84-ата минута Еден Азар се разписа за класическото 3:0, а почетното попадение за израелци реализира Хемед, три минути преди края на редовното време.

На свой ред, Уелс победи с 2:0 Андора. Точни за успеха бяха Аарън Рамзи и Гарет Бейл.