Отборът на Румъния постигна много ценен успех над Гърция в първа квалификация за Евро 2016. Северните ни съседи надделяха в „Балканското дерби“ с минималното 1:0, въпреки че доиграха мача с човек по-малко.

Чиприан Марика реализира от бялата точка още в 10-ата минута, за да даде преднина на своя тим, а в крайна сметка попадението му се оказа и победно в срещата.

Именно Марика обаче получи червен картон отще в 53-ата минута и остави своите с човек по-малко на терена. Капитанът на Румъния бе изгонен след втори жълт картон за грубо нарушение срещу Андреас Самарис.

След изгонването на Марика, Гърция взе инициативата и успя да осъществи териториален натиск, който обаче не доведе до сериозни положения пред румънската врата.

„Мачът не бе добър за нас, но заслужавахме поне равенството“, сподели след срещата новият селекционер на Гърция Клаудио Раниери.