Румъния стигна до престижно равенство 2:2 с Италия в контрола, играна в Болоня.

Двубоят започна по-добре за северните ни съседи, които още в първите минути успяха да застрашат опасно вратата на домакините. Торже пробва рефлекса на Джанлуиджи Буфон още в 5-ата минута, но опитът на италианския страж си каза думата.

Гостите изненадващо все пак успяха да излязат напред в резултата три минути по-късно. След добра контраатака, Богдан Станку получи топката, напредна добре, навлизайки в наказателното поле и стреля за 1:0.

Голът видимо подразни домакините, които се втурнаха в атаки. До почивката обаче, възпитаниците на Антонио Конте не съумяха да намерят верния път към гола.

През втората част Италия все пак постигна своето и направи пълен обрат в резултата. Клаудио Маркизио изравни от дузпа в 55-ата минута, а десет по-късно Маноло Габиадини даде преднина на „нерадзурите“.

Секунди преди последния съдийски сигнал Румъния стигна до равенството благодарение на точното попадение на Андоне.