Черно море направи поредната крачка към своята цел – място в шестицата, като се наложи с 3:1 при гостуването си на Марек.

„Моряците“ бяха по-активният и офанзивен тим през целия двубой на стадион „Бончук“.

С успеха Черно море вече има 21 точки, и се изравни с Ботев преди гостуването на пловдивчани в Ловеч в дербито днес.

Стенио и Иван Коконов дадоха добра преднина от два гола за Черно море още преди почивката. Кристиян Петков върна един гол в началото на второто полувреме, но Миро Манолов се разписа малко след това, за да донесе спокойствие в лагера на варненци, и да доиграят те без напрежение оставащия половин час в Дупница.

Марек остава предпоследен, с 12 точки в актива си и най-лоша голова разлика в елита.

Черно море е с пет победи в последните си шест срещи, като остъпи само на шампиона Лудогорец.

Още в 12-та минута на двубоя в Дупница, Черно море откри резултата. Добър пробив отдясно завърши с прострелно центриране - Стенио бе оставен непокрит в пеналта и от вратарското поле реализира за 0:1.

"Моряците" продължиха да редят положение след положение, като заложиха на бърза игра и много атаки по фланговете.

Еньо Кръстовчев бе на върха на двете по-любопитни атаки за Марек през първото полувреме, но не успя да материализира нито една от тях.

В добавеното време на първото полувреме Иван Коконов вкара и втори гол за Черно море. След грешка при изнасянето на топката от Марек, Коконов отне кълбото, направи няколко крачки, влезе в пеналта и стреля точно покрай Михайлов.

Появилият се на почивката в игра Кристиян Петков върна надеждите на домакините, като реализира за 1:2 в четвъртата минута от второто полувреме. Добър пробив отдясно направи Кръстовчев, а центрирането му попадна на главата на Петков, който намали изоставането на Марек.

Симеон Райков влезе почти веднага като реакция на Никола Спасов, и започна да тормози защитата на Марек. Иван Коконов пък отбеляза гол, но бе в засада.

Мирослав Манолов внесе спокойствие в редиците на "моряците", като реализира страхотно попадение, от границата на наказателното поле, почти фронтално срещу Михайлов, с точен, силен удар. Така с аванс от 3:1, и половин час за игра, Черно море остана само да контролира оставащата част от мача, за да прибере заслужено трите точки към Варна.

********************
Марек - Черно море - 1:3
Стадион: Бончук
Зрители: 700
Главен съдия: Мартин Александров
Голмайстори: 0:1 Стенио 12, 0:2 Иван Коконов 45+1, 1:2 Кристиян Петков 49, 1:3 Мирослав Манолов 61