Националният отбор на Италия постигна труден, но много ценен успех над Белгия с 3:1 гейма (26:28, 25:15, 25:16, 28:26) в третия си мач от Световното първенство по волейбол.

Иржи Ковар се превърна в ключовия играч на „скуадра адзура“ за обрата от 0:1 гейма. Именно той бе и топ реализаторът в мача с 20 точки, а по 17 добавиха Иван Зайцев и Филипо Ланца. За „червените дяволи“ с най-много точки се отчете Сам Деро – 13.

Първият гейм бе много равностоен като Емануеле Бирарели донесе първи геймбол за Италия при 24:23. Страхотна игра на блок обаче обърна резултата и Белгия поведе след 28:26.

Във втората част Ковар и Зайцев се развихриха и белгийците не бяха в състояние да ги спрат – 25:15. Сценарият се повтори и в третия гейм, който отново бе спечелен категорично – 25:16.

В следващия гейм изглеждаше, че Италия отново няма да има проблеми. Резултатът вървеше 7:4 и 12:5 за „скуадра адзура“, но отпускането и вдъхновената игра на Ван Ден Дрийс доближиха белгийците при 17:16. Оттам нататък играта бе точка за точка, но Италия все пак стигна до успеха след 28:26.

Така в група D първите 4 отбора (Франция, САЩ, Италия и Иран) имат по 2 победи и 1 загуба и по всичко изглежда, че именно те ще продължат в следващата фаза на турнира.