Отборът на Франция победи САЩ в дербито на върха в група D на Световното първенство по волейбол в Полша, след успех с 3:1 гейма. Французите оглавиха временното класиране в групата с 3 победи и само едно поражение, докато американците са втори с актив 2-2.

В следващия кръг на 7-и септември /неделя/ Франция излиза срещу Белгия, а САЩ ще има за съперник Италия.

Волейболистите на САЩ спечелиха първия гейм с 25:19, но загубиха следващите три части със 17:25, 15:25 и 21:25. С 23 точки за победителите се отличи Антоан Рузие, а за САЩ най-резултатен с 21 точки бе Матю Андерсън.

Куба

източник: FIVB.org

В група В Куба записа труден успех над Тунис с 3:2 гейма. Кубинците заемат трета позиция във временното класиране в групата с 2 победи и 2 загуби, а националният тим на Тунис няма победа до момента на Световното първенство в Полша.

Отборът на Тунис стартира с успешен първи гейма с 25:16, а Куба изравни след 25:20 и поведе с 2:1 гейма след 25:23 точки в третата част. Тунис обаче се бори до последно, изравни за 2:2 след 25:20 точки, а в тайбрека кубинците все пак стигнаха до успеха след 15:13 точки.

С 24 точки най-полезен за Куба бе Роландо Абреу. В неделя вечер Куба ще се изправи срещу Бразилия в тази група В.

Аржентина

Националният тим на Аржентина пък се справи с Австралия с 3:0 гейма в група А и вече има три победи и само едно поражение на първенството. Аржентинците са втори в групата си, а Австралия инкасира трета загуба и има само една победа. В отделните части: 25:18, 25:19 и 25:18. Факундо Конте се отчете с 18 точки за успеха на своя тим.