В последния си мач отборът на Мексико постигна първата си победа на Световното първенство по волейбол за мъже в Полша, като надигра другият аутсайдер в нашата група С Египет с 3:2 гейма (16:25, 25:20, 25:21, 21:25, 15:10). По този начин африканците завършиха на последно място с 5 загуби в петте си мача и 1 точка, докато Мексико приключва с 1 победа и 4 поражения, което им отрежда 2 точки.

С най-голям принос за успеха на „ацтеките“ беше Даниел Варгас, който реализира 20 точки, а 18 добави Самуел Кордова. За Египет най-добър беше Ахмед Абделхай с 24 точки.

Срещата беше изпълнена с обрати, като египтяните взеха първия гейм със смазващ аванс от 9 точки. В следващите два обаче Мексико показа по-здрави нерви и обърна геймовете до 2:1 в своя полза. Северноамериканците водеха с 21:19 в четвъртия, но тогава противникът направи дълга серия завършила с ас, за да обърне до 21:22. Мексиканците взеха прекъсване, но инерцията, която Египет набра, доведе мача до тайбрек. Там Варгас изпъкна най-сериозно, като реализира важни точки за 11:9 и 13:10. Последва ас на Барахас, който окончателно отказа египтяните.

В последния от по-ранните мачове Финландия отвя Тунис с 3:0 гейма в група В, като взе отделните части с 25:18, 25:14 и 25:20. Успехът окончателно бетонира Финландия за следващия етап от шампионата, за който продължават първите четири тима от всяка група.