Григор Димитров се завърна на корта, след двумесечно отсъствие, по най-добрия възможен начин. С бърза и категорична победа. Българският тенисист отстрани след само час игра на турнира в Маями Фелисиано Лопес – 6:1, 6:3.

29-ият в световната ранглиста не остави никакви шансове на испанеца във втория кръг на Мастърса.

Категорична и много атрактивна победа за хасковлията. Григор Димитров показа самочувствие, отлична игра с крака и добър сервис. Всички компоненти в представянето му се оказаха печеливши срещу испанеца.

В същото време Фелисиано Лопес, който се намира на 94 място в АТП не съумя да демонстрира най-добрата си форма, за да затрудни българския тенисист.

В третия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу австралиеца Джордън Томпсън, който по-рано тази вечер отстрани Карен Хачанов с 6:2, 6:3. Българинът и Томпсън не са играли досега в официални мачове.

Григор Димитров започна мача много добре, като записа ранен пробив за 2:0 гейма в първия сет. Българинът направи втори брейк за 5:1, за да може само за 28 минути игра да поведе след 6:1.

Във втората част Фелисиано Лопес отново не оказа съпротива. Григор Димитров направи пробив за 3:2, а след това и в деветия гейм, за да запише категоричен успех след 6:3.

Григор Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 48 775 долара.

Българинът не е играл в официален мач повече от два месеца, след като на 20 януари отпадна на 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия от Франсис Тиафо. В днешния двубой не проличаха видими болки в рамото, които му попречиха да вземе участие в Ротердам, Акапулко и Индиън Уелс.

Втори сет - 6:3

6:3 Фелисиано Лопес допусна двойна грешка за 0:30, а Григор Димитров се възползва по най-добрия начин и спечели мача след само 1 час игра.

5:3 Двамата продължават да взимат своите подавания, като Григор Димитров изглежда много близо до третия кръг на турнира, където ще се изправи срещу Джордан Томпсън. Испанецът сервира за оставане в надпреварата.

3:2 за Григор Димитров, който записва първи пробив във втория сет. Българинът сервира за затвърждаването на пробива за 4:2.

2:2 След отличен сервис Григор Димитров отново взима своето подаване за 2:2, като преди това Фелисиано Лопес не допусна пробив за 1:2.

1:1 Двамата бързо си размениха по един гейм в началото на втория сет, като Григор Димитров спечели своя на нула.

Андре Агаси не е в ложата на Григор Димитров в Маями.

Първи сет - 6:1

6:1 Григор Димитров спечели първия сет след 28 минути игра, с много убедително представяне.

5:1 След непредизвикана грешка на Фелисиано Лопес, Григор повежда убедително в първия сет. Втори пробив за българския тенисист, който сервира за спечелване на тази част.

4:1 Григор Димитров спечели поредния си гейм, този път на 0.

3:1 Фелисиано Лопес успя да вземе първи гейм.

3:0 Испанецът поведе с 30:0 в началото на тертия гейм, но след чудесен форхенд по диагонал Григор Димитров успя да обърне до 40:30 и да вземе гейма на свой сервис.

2:0 При петата възможност Григор Димитров реализира пробив след атрактивна игра на мрежата от двамата тенисисти.

1:0 Григор Димитров започна много добре срещата с бърз гейм.

Преди мача:

Григор Димитров не играл в официален мач малко повече от два месеца, заради контузия в рамото. Ракета номер 1 на България пропусна турнирите в Ротердам, Акапулко и Индиън Уелс.

До този момент Григор Димитров и Фелисиано Лопес имат пет мача помежду си, като българският тенисист  има записани три успеха.

Интересно е, че всичките срещи между Димитров и Лопес са в Куийнс клъб и в Синсинати, като на американска почва българинът има две победи през 2017-а и 2016-а. За последно Димитров надви Лопес със 7:6(5), 6:4.

В двубой от първия кръг на надпреварата, испанецът надигра със 7-5, 4-6, 6-4 Беноа Пер и така си уреди сблъсък с българина.

Евентуалният следващ съперник на Григор Димитров ще бъде Джордан Томпсън, който победи Карен Хачанов с 6:2, 6:3.