Русия победи Финландия с 1:0 в мач от втория кръг от груповата фаза в група B на UEFA EURO 2020. Победното попадение дойде в добавеното време на първата част, а точен беше Сергей Миранчук

След този успех "Сборная" вече има 3 точки, след като в първия загуби от Белгия, толкова има и Финландия.

В 3-ата минута топката попадна във вратата на Сафонов, но попадението беше отменено, тъй като реализаторът Поянпало беше в положение на засада, което се установи с ВАР.

Gulliver/Getty Images

62 снимки

Русия нацели страничната греда в 13-ата минута, а страничният съдия вдигна и флага за засада. В 26-ата минута Марио Фернандес получи контузия и беше принудително заменен от Караваев.

След корнер в 31-ата минута, Дивеев стреля, но не намери целта. Малко по-късно Оздоев стреля с глава, топката излезе в аут. Последва и удар на Дзюба, топката е в ръцете на вратаря.

Във втората минута на добавеното време на първата част Миранчук излъга двама бранители на Финландия и с техничен удар с левия крак донесе победата на Русия.