Най-добрият ни състезател по мотокрос Петър Петров (Кавазаки) пристигна в Леон, Мексико, за участие в 17-ия кръг от световния шампионат в клас МХ2.

Свободните тренировки и квалификацията ще бъдат утре /събота/, а двата състезателни манша в неделя от 20.00 и от 23.00 часа(българско време) . Добрите резултати на Петров в последните стартове от календара дават надежда за класиране сред първите на мексиканското трасе.

Миналия кръг в Холандия българинът се нареди 5-и във втория манш и показва чудесна форма. В генералното класиране за световния шампионат Петър Петров е на 10-то място с актив от 301 точки. Общо 55 пилоти в МХ2 имат точки през този сезон, като другият ни представител сред елита Майкъл Иванов е 35-и с актив от 13 т.

Лидер в класирането е Тим Гайзер (Словения) с 518 точки. Петър Петров ще участва и в последния кръг от този сезон следващия уикенд на трасето в Глен Хелен, САЩ.