Давид Алонсо (Колумбия, CFMOTO Gaviota Aspar Team) спечели състезанието в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Мизано, с което увеличи на 82 точки преднината си на върха в класирането при пилотите.

Тайо Фурусато (Япония, Honda Team Asia) потегли добре от първа позиция на решетката, следван от Алонсо и Иван Ортола (Испания, MT Helmets MSI) в завой номер 1. Давид Муньос (Испания, BOE Motorsports) пък катастрофира още на старта и се оттегли от надпреварата.

Алонсо изпревари бързо Фурусато за първото място и започна да се откъсва от колоната, като само победителят през миналия уикенд Анхел Пикерас (Испания, Leopard Racing) му бе конкуренция. Колумбиецът обаче пресече първи финалната линия с 0.175 секунди пред Пикерас и с 0.367 пред Колин Вейер (Нидерландия, Liqui Moly Husqvarna Intact GP).

Алонсо е първи в класирането и води с 82 точки пред Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3), който бе четвърти в Гран при на Емилия-Романя./БТА