Успешно приключиха състезателните маншове в 8-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос в Сливен. 90 пилоти от 6 държави (Гърция, Кипър, Турция, Сърбия, Молдова и България) участваха на мотополигон „Бършен”.

Публиката стана свидетел на майсторско каране и оспорвани стартове през днешния ден. Отлично подготвено трасе и чудесни атмосферните условия за участници и зрители превърнаха състезанието в истински спортен празник.

При МХ 65сс.  победата в двата манша спечели Кристиян Иванов (КТМ), който прибави нови 50 точки към актива си за генералното класиране. След него останаха Християн Даков (1манш -2 място , 2 манш-3 място , 42 точки , КТМ) и Виктор Бориславов (1 -3 , 2 -4 , 38 точки , КТМ).

В МХ 85 сс. след изключително каране във втория манш победата извоюва Жулиян Георгиев (1 -2 , 2 -1 , 47 точки , КТМ).Втори в общото подреждане от двата манша е Алекс Димитров (1 -1 , 2 -2 , 47 точки , КТМ), а трети Димитър Петров (1 -5 , 2 -4 , 34 точки , КТМ).

В клас МХ участие взеха 28 пилоти, а победата и в двата манша спечели Мартин Тодоров (1 -1 , 2 -1 , 50 точки , Ямаха). След него остана Веселин Малинов (1 -3 , 2 -2 , 42 точки , Ямаха) и Васил Стоянов (1 -4 , 2 -3 , 38 точки , Кавазаки).

Много оспорвано беше в МХ2 където Майкъл Иванов / Хускварна /  триумфира в двата манша, но в първия не потегли добре и трябваше да изпреварва съперниците си, за да стигне до успеха. Във втория още от старта Иванов поведе колоната и финишира с близо половин минута пред Хакан Халми (1 -3 , 2 -2 , 42 точки , КТМ) и завършилия на трето място в подреждането за кръга Иван Петров (1 -2 , 2 -4 , 40 точки , КТМ).

Тодор Тотев (Хонда)  прибави нови 47 точки към актива си в клас МХ1, след като триумфира в Гран При Сливен. В първия манш Тотев остана зад Николай Йовчев (Хонда), но във втория Йовчев се сблъска със свой съперник малко след старта и загуби ценно време, за да отстрани повредата. Въпреки това финишира на 10-то място и остана 4-и в крайното класиране за кръга . Втори в подреждането при МХ1 е Хрисантрос Хараламбос (1-3,2-2, 47 т. КТМ, Кипър), а трети Калоян Илиев (1-4,2-3, 38 т. КТМ).

Два кръга остават до края на Републиканския шампионат по мотокрос като домакини на състезанията ще бъдат мотополигоните в гр. Троян и гр. Айтос.