Мексико и Полша завършиха 0:0 в мач от Група "С" на Мондиал 2022. Голямата звезда на поляците Роберт Левандовски пропусна дузпа в 58-ата минута, след като вратарят Гилермо Очоа показа страхотен рефлекс и отрази удара му. "Ацтеките" бяха по-активни през целия двубой и създадоха повече положения, но така и не успяха да стигнат до гол.

Двата отбора влязоха доста активно в мача и още в първите минути се стигна до голови положения. Най-напред в 5-ата минута Ървинг Лозано пусна остро центриране от десния фланг, което затрудни Шчесни и топката стигна до Алексис Вега на далечната греда. Нападателят на Мексико обаче отблизо не успя да засече топката. Две минути по-късно Роберт Левандовски скочи най-високо след центриране от корнер, но топката рикошира в Хорхе Санчес и излезе в ъглов удар.
В 26-ата минута Алексис Вега бе много близо до откриване на резултата. Малко изненадващо нисичкият мексиканец стреля с глава пред погледа на Мати Кеш, а топката мина встрани от лявата греда на Шчесни. Две минути след това и Хесус Гаярдо пропусна да накаже колебливата полска отбрана. До почивката ацтеките продължиха да бъдат по-активни и поддържаха напрежението пред Шчесни. В 39-ата минута удар на Лосано бе блокиран от бранител, а в последната минута вратарят на Полша спаси удар на Хорхе Санчес.

Мексико Полша

източник: sofascore.com

Втората част отново започна с по-агресивни действие на мексиканците, но в 58-ата минута Роберт Левандовски спечели дузпа при една от редките атаки на поляците. Реферът отсъди дузпа след преглед с ВАР при едно единоборство между нападателя и Ектор Морено в наказателното поле, при което и двамата използваха ръцете си. Левандовски сам се нагърби с изпълнението на дузпата, но опитният вратар Гилермо Очоа не позволи да бъде преодолян. Полякът стреля в долния ляв ъгъл, който бе разгадан от стража на Мексико.

Пропускът от бялата точка вдъхнови "ацтеките" и те отново погледнаха смело към вратата на Полша. В 64-ата минута пред тях се откри отлична възможност, но Войчех Шчесни спаси коварния удар с глава на Хенри Мартин. 20 минути преди края на терена се появи звездата на Мексико Раул Хименес, който заради травма не беше играл от дълго време. И двата отбора обаче не посмяха да рискуват до края и логично срещата завърши без голове.

МЕКСИКО - ПОЛША 0:0

Мексико: 13. Гилермо Очоа-к, 19. Хорхе Санчес, 3. Сезар Монтес, 15. Ектор Морено, 23. Хесус Гаярдо, 16. Ектор Ерера, 4. Едсон Алварес, 24. Луис Чавес, 22. Ървинг Лосано, 20. Хенри Мартин, 10. Алексис Вега

Селекционер Херардо Мартино

Полша: 1. Войчех Шчесни, 18. Бартош Бережински, 15. Камил Глик, 20. Пьотр Желински, 21. Никола Залевски, 13. Якуб Камински, 2. Кеш, 14. Якуб Кивиор, 10. Гжегош Криховяк, 9. Роберт Левандовски-к, 19. Себастиан Шимански