Капитанът на Аржентина - Лионел Меси, продължава да чупи рекорди. Южноамериканците се класираха за ½-финалите на Световното първенство в Катар след успех над Нидерландия с дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 2:2, като Меси отбеляза гол и асистира.

Gulliver/GettyImages
44 снимки

След първия гол на Аржентина срещу Нидерландия той стана играчът с най-много асистенции в двубои от директните елиминации на световно първенство. Звездата на „гаучосите“ вече има пет решителни подавания и изпревари Краля на футбола Пеле, който е с четири.

В 36-ата минута на мача с „лалетата“ Меси изведа Нахуел Молина с великолепно подаване, а бранителят откри резултата.

С попадението си през втората част срещу Нидерландия Лео изравни Габриел Батистута по голове на световни първенства. Двамата са най-резултатните аржентинци на Мондиали, като имат по 10 попадения.