Симеон Славчев и неговият Карабах отпанаха от Шампионската лига. Карабах направи 1:1 като гост на БАТЕ Борисов в реванша от третия квалификационен кръг и така с общ резултат 1:2 отпадна от турнира, а съставът от Беларус продължава в плейофите.

Карабах пък ще мери сили в Лига Европа.

Симеон Славчев бе титуляр и игра до 77-ата минута, когато тимът му остана с човек по-малко. Иносент Емегара получи втори жълт и съответно червен картон и Карабах се прости с шансовете си за нещо повече в двубоя.

Славчев се отличи с няколко добри изяви. В 33-ата минута негов пробив и изстрел от средно разстояние можеха до доведат до гол, но защитник на БАТЕ блокира удара му.

Малко преди почивката, в 41-ата минута българинът отново застраши съперника, но стреля вдясно от вратата.

Домакините поведоха в 20-ата минута с попадение на Мирко Иванич.

Азербайджанският Карабах обаче не се предаде и в 54-ата минута испанецът Мичел се разписа за 1:1.

БАТЕ обаче не позволи повече на съперника си и се класира напред в престижната надпревара.

За плейофите в Шампионската лига се класира и Динамо Киев.

Украинският тим победи Славия Прага с 2:0 и с общ резултат 3:1 продължава напред. За Динамо точни бяха Бенджамин Вербич и Артьом Беседин.