Австрия загуби с 0:1 домакинството си на Ирландия в мач от група D на квалификациите за Световно първенство в Зона Европа.

Австрийците бяха сочени за един от фаворитите в групата, но след едва 4 точки от 4 мача още сега сякаш сложиха край на надеждите си за място на Мондиала в Русия. Футболистите на Мартин О'Нийл пък имат актив от 10 точки, а на второ място е Сърбия със седем, но и мач по-малко.

Единственото попадение в среща вкара Джеймс Маклийн в 49-ата минута на мача. Домакините направиха всичко възможно да стигнат поне до точка, но направиха непростими пропуски.

В другата среща от групата Грузия и Молдова завършиха наравно 1:1. Главен съдия на този мач бе Георги Кабаков, който се справи на ниво. Владимир Казашвили откри резултата за Грузия в 16-ата минута, а Молдова стигна до равенство с гол на Гатцкан 12 минути преди края на мача.