Аржентина взе частичен реванш от Чили за загубата на Копа Америка, като се наложи с 1:0 в световна квалификация, зона Южна Америка.

Успехът дойде след точно изпълнена дузпа от Лионел Меси и отново върна Аржентина на местата, даващи директна квота за Мондиал 2018.

Двубоят на стадиона на Ривър Плейт бе доста напрегнат и не предложи много футболни достойнства, въпреки звездите на терена.

Чилийците бяха без звездата си Артуро Видал, който изтърпява наказание. Въпреки това те създадоха първата опасност, след като Хосе Фуенсалида прати топката в мрежата, но бе в засада, според рефера.

Още в 16-та минута Анхел Ди Мария бе избутан в наказателното поле от същия Фуенсалида и там вече съдията Сандро Ричи отсъди дузпа, която Меси отбеляза.

Преди почивката Николас Отаменди можеше да добави второ попадение, но прати топката над вратата.

Теренът сериозно затрудни и двата състава, които трудно движеха топката.

След подновяването на играта, Меси засече центриране на Маркос Рохо над напречната греда, а от другата страна, Алексис Санчес нацели стълб от пряк свободен удар. Николас

Кастийо бе отказан от Серхио Ромеро в друг опит за изравняване.

Санчес отново пробва късмета си от пряк свободен удар, както и Кастийо малко по-късно, но Чили нямаше никаква острота в атака.

Трите точки се оказаха достатъчни Аржентина да скочи до третото място в класирането с общо 22, на осем зад лидера Бразилия и една зад Уругвай.

Загубата изпрати Чили извън петицата, която дава места за Мондиала.

10 Венецуела 13 1 3 9 16-31 6
Заб: първите четири отбора се класират директно за Световните финали, а 5-ият играе бараж с представител на Зона КОНКАКАФ