В мач между два отбора-финалисти на Световното Белгия разкри нападателната си мощ, поигра си с гостуващия отбор на Саудитска Арабия и го го изпроводи от Брюксел с 4:0.

Ромелу Лукаку откри резултата в 13-ата минута на "Крал Бодуен". В 39-ата минута Еден Азар навърза двама араби и изведе в дълбочина Лукаку, който реализира второто си попадение и общо 33-о с екипа на "червените дяволи" /в този мач с жълти фланелки/.

В 77-ата минута белгийците разиграха чудесна комбинация, в чиято основа бе Кевин де Брюин. Той успя да намери Миши Батшуай около точката на дузпата, нападателят се завъртя и отбеляза за 3:0.

Крайното 4:0 за Белгия фиксира две минути по-късно самият Де Брюин.

Следващите контроли за Белгия преди Мондиала ще бъдат през месец юни, когато последователно съперници ще бъдат Португалия, Египет и Коста Рика.