Уелс и Турция завършиха 0:0 в първи мач от Група 4 на Лига "В" от турнира Лига на нациите. Двубоят не предложи голове, но за сметка на това имаше много единоборства, сблъсъци и нарушения, като зарядът на срещата бе изключително сериозен. Мачът бе равностоен и никой нямаше сериозно предимство. Малко след 60 минути игра Баръш Иълмаз от гостите бе изгонен с втори жълт и респективно червен картон. Това доведе до натиск на Уелс, но до гол така и не се стигна.

Getty/Gulliver images
40 снимки

В петата минута дойде първата по-добра ситуация, в която Робъртс бе намерен чудесно от Бренън Джонсън, който центрира в наказателното поле, но ударът на Аарън Рамзи премина малко встрани от вратата на Турция.

В двубоят преобладаваше нервността и здравите сблъсъци, като до 30-а минута имаше три жълти картона, а в 29-а минута Турция искаше дузпа и се стигна до съприкосновение между играчи на двата отбора, които бяха изключително напрегнати.

В 37-а минута Аарън Рамзи достави прекрасен извеждащ пас за Сорба Томас, който остана очи в очи с Мерт Гюнок и успя да завърши с прехвърлящ удар, като откри резултата. Попадението обаче бе отменено поради тънка засада на Томас и резултатът остана 0:0.

В 57-а минута Хари Уилсън достигна до топката на границата на наказателното поле и нанесе удар към вратата, но топката се завъртя малко встрани от дясната греда. Пет минути след това Баръш Йълмаз извърши нарушение, за което получи втори жълт и респективно червен картон, а Турция остана с 10 човека на терена.

В 87-а минута Турция имаше добра възможност, дошла след ъглов удар, но изстрелът с глава на Бардакджъ бе отразен от Дани Уорд. В петата минута на добавеното време Уелс организира страхотна атака, а Люис Кумас, който се бе появил като резерва направи страхотен пробив и намери Бренън Джонсън, който се обърна по чудесен начин, но неговият удар бе блокиран в последния момент.

Стартови състави:

Уелс: 12. Дани Уорд, 4. Бен Дейвис, 6. Джо Родън, 5. Итън Ампаду, 3. Нико Уилямс, 10. Аарън Рамзи, 17. Джордан Джеймс, 14. Конър Робъртс, 8. Хари Уилсън, 19. Сорба Томас, 11. Бренън Джонсън

Турция: 1. Мерт Гюнок, 18. Мерт Мюлдюр, 14. Абдюлкерим Бардакджъ, 4. Чаклар Сьойюнджю, 2. Зеки Челик, 16. Исмаил Юксес, 22. Каан Айхан, 11. Кенан Йълдъз, 6. Оркун Кьокджю, 8. Арда Гюлер, 9. Баръш Йълмаз