Лигата на нациите се завърна в четвъртък вечер с десет страхотни мача от третия кръг, в които паднаха общо 34 попадения.

В най-интригуващия сблъсък Италия и Белгия не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в мач от Група 2 на Лига "A", като "Скудра адзура" поведе с две попадения, но след това остана с десет човека и "червените дяволи" съумяха да изравнят. В другия мач от групата Франция не срещна особени трудности срещу Израел в Будапеща и го победи с 4:1.

В Група 2 на Лига "B" воденият от временния селекционер Лий Карсли тим на Англия допусна чутовна издънка, след като загуби от Гърция насред "Уембли" с 1:2. Финландия пък допусна обрат от Ирландия със същия резултат в другия мач от групата.

В други интересни двубои Австрия и Норвегия записаха убедителни победи с по 4:0 и 3:0 съответно над Казахстан и Словения в Група 3 на Лига "B".

Всички резултати и голмайстори от третия кръг на Лигата на нациите в четвъртък, 10 октомври:

Лига „A“, Група 2:

FT | Израел – Франция  1:4

/0:1 Едуардо Камавинга 6'; 1:1 Омри Ганделман 24'; 1:2 Кристофър Нкунку 28', 1:4 Матео Гендузи 87', 1:4 Брадли Баркола 89'/

FT | Италия – Белгия  2:2

/1:0 Андреа Камбиазо 1', 2:0 Матео Ретеги 24'; 2:1 Максим Де Кайпер 42', 2:2 Леандро Тросар 61'/

FT | Австрия – Казахстан  4:0

/1:0 Кристоф Баумгартнер 10', 2:0 Филип Линхарт 53', 3:0 Марсел Забитцер 56', 4:0 Матиас Зайдъл 79'/

FT | Норвегия – Словения  3:0

/1:0 Ерлинг Халанд 7', 2:0 Александър Сьорлот 52', 3:0 Ерлинг Халанд 62'/

Лига „C“, Група 4:

FT | Латвия - Северна Македония  0:3

/0:1 Яни Атанасов 35', 0:2 Лирим Чамили 70', 0:3 Елиф Елмас 90+3'/

FT | Фарьорски острови – Армения  2:2

/1:0 Ян Юлиан Беняминсен 37'; 1:1 Лукас Селарян 44'; 2:1 Йоханес Бярталид 85'; 2:2 Гор Манвелян 90+3'/