Манчестър Юнайтед и Милан не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в първи 1/8-финален сблъсък в Лига Европа. В началото на втората част 18-годишният Амад Диало (50) откри резултата, реализирайки с глава, а дълбоко в добавеното време Симон Кяер оформи крайния резултат. През първото полувреме гол на Франк Кесие бе отменен за гостите, а капитанът на "червените дяволи" Хари Магуайър направи фрапантен пропуск. Двата тима предложиха атрактивен двубой, но всичко остава да се реши в реванша на "Сан Сиро" седмица по-късно.

Gulliver/GettyImages
40 снимки

СЛЕДЕТЕ РЕЗУЛТАТИТЕ В ЛИГА ЕВРОПА

Двата тима стартираха в спокойно темпо и в първите минути от двубоя се разузнаваха. Все пак топката по-често се задържаше в половината на домакините, а в 4-ата минута Рафаел Леао реализира във вратата на Дийн Хендерсън, но попадението бе отменено заради засада, след като португалецът бе зад гърба на защитата на "червените дяволи".

В 8-ата минута Алекс Телеш центрира в наказателното поле, където Антони Марсиал овладя и нанесе изстрел от въздуха, принуждавайки Джанлуиджи Донарума да избива в ъглов удар.

Три минути по-късно "росонерите" откриха резултата. Франк Кесие получи от тъч от Давиде Калабрия. Халфът овладя и нанесе красив удар от въздуха, който влетя в горния десен ъгъл на Дийн Хендерсън. Но ситуацията бе разгледана с ВАР и словенският съдия Славко Винчич отмени попадението заради игра с ръка на футболиста на гостите.

Постепенно двата тима вдигнаха оборотите и създадоха бързи нападения към една от двете врати. В 19-ата минута Алекс Телеш опита да изненада Джанлуиджи Донарума от пряк свободен удар, но изстрелът на бразилеца премина над напречната греда.

В средата на първото полувреме Манчестър Юнайтед държеше контрола на топката, докато Милан опита висока преса и се позиционира така, че да изчаква грешки от страна на домакините.

В 26-ата минута Раде Крунич получи в наказателното поле, след което залъга противник и стрел, но топката рикошира в крака на Ерик Баи и Дийн Хендерсън улови.

Четири минути по-късно "росонерите" организираха бърза контраатака. Брахим ДИас подаде вдясно към Алексис Салемакерс. Белгиецът нахлу в наказателното поле и промени посоката, след което отправи изстрел в левия ъгъл, но Дийн Хендерсън улови.

В 36-ата минута "червените дяволи" получиха добра възможност да открият резултата, след като Алексис Салемакерс фаулира Бруно Фернандеш на границата на наказателното поле. Алекс Телев стреля от пряк свободния удар, но топката срещна стената и не застраши Джанлуиджи Донарума.

Две минути по-късно бразилецът центрира от ъглов удар на близката греда, след което Бруно Фернандеш продължи с глава, а на голлинията вместо да реализира Хари Магуайър направи фрапантен пропуск, нацелвайки десния страничен стълб и не успя да реализира.

До края на първото полувреме домакините задържаха топката, но гостите се бяха прибрали дълбоко в своята половина и не допуснаха повече опасности пред вратата на Джанлуиджи Донарума.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер направи една промяна на почивката, заменяйки Антони Марсиал с 18-годишния Амад Диало.

Именно младокът откри резултата в 50-ата минута, когато беше отлично изведен от Бруно Фернандеш в наказателното поле и с глава елегантно прехвърли Джанлуиджи Донарума.

"Червените дяволи" стартираха по-добре втората част и се настаниха в половината на "росонерите".

В 58-ата минута Милан имаше добра възможност да възстанови равенството, но Дийн Хендерсън се намеси решително след изстрел на Франк Кесие в близкия ъгъл.

В 64-ата минута Давиде Калабрия центрира в наказателното поле, където Раде Крунич стреля с глава, но покрай вратата.

Гостите погледнаха по-смело към вратата на Дийн Хендерсън, но "червените дяволи" имаха нова отлична възможност за гол. Мейсън Грийнууд центрира остро по земя в наказателното поле, където на задната греда Дан Джеймс стреля покрай вратата, вместо да реализира в опразнената врата.

В заключителните минути на двубоя "росонерите" опитаха да притиснат съперника си, но не успяха да застрашат Дийн Хендерсън. От своя страна домакините се прибраха в собствената си половина и изчакваха за организирането на опасни контраатаки.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Милан изравни. Раде Крунич центрира от ъглов удар, след което Симон Кяер с глава реализира под напречната греда.

Това бе и последното действие за този мач. Всичко предстои да се реши на реванша на "Сан Сиро" на 18 март.