Националният тим на Португалия надигра Люксембург с 2:0 като гост в мач без значение за двата отбора. Головете за иберийците отбелязаха Бруно Фернандеш в 39-ата и Кристиано Роналдо в 86-ата минута. Това бе 99-ти гол за националния тим за седмицата на Ювентус.

Резултатът беше открит в 39-ата минута. Бернардо Силва изведе с дълъг пас Бруно Фернандеш зад защитата на домакините и с хубав удар в близкия ъгъл от границата на наказателното поле не остави шансове за вратаря Антони Морис.

Европейските шампиони доминираха през всичките 90 минути, но стигнаха до втори гол чак четири минути преди края.

Бернардо Силва центрира отдясно в наказателното поле, където Диего Жота се опита да засече във вратата, но докосна топката, така че я отклони към Роналдо, който от гол-линията довкара топката за 2:0.

Така футболистите на Фернандо Сантош завършват на втора позиция в група В с актив от 17 точки, на три по-малко от победителят в групата Украйна. С тази победа Роналдо и компания официално си осигуриха участие на европейските финали.