Отборът на Украйна записа очаквана победа над Литва с 2:0 в мач от група В на квалификациите за Евро 2020. И двете попадения за домакините реализира Руслан Малиновский, а на вратата на гостите бе стражът на ЦСКА Витаутас Черниаускас.

За тима на Украйна пък игра натурализираният бразилец Жуниор Мораес, който преди време също защитаваше цветовете на „червените” от Българска армия”. Именно той пропусна и първата реална голова възможност в мача още в третата минута.

Малиновски все пак успя да преодолее Черниаускас в 29-ата минута след асистенция на Мораес, а през втората част и да оформи крайния резултат в мача.

В същото време Португалия нямаше проблеми срещу аутсайдера Люксембург, побеждавайки с 3:0 след голове на Бернардо Силва, Гонсало Гуедеш и Кристиано Роналдо, който заби своя гол номер 94 с националната фланелка. Така португалецът е вече само на шест попадения до заветната кота 100 с националната фланелка.

Във временното класиране лидер е тимът на Украйна с 16 точки, а на втора позиция Португалия с четири по-малко.