Селекцията на Украйна записа феноменален успех при домакинството си на Сърбия в пореден мач от евроквалификациите за двата тима. Срещата от Група Б завърши с успех 5:0 за домакините, които не оставиха абсолютно никакъв шанс на западните ни съседи.

Лекцията на „Арена Лвов” стартира в 26-ата минута, когато Виктор Сиганков откри, а две по-късно отново той удвои актива за „жълтите”.

Втората част стартира ударно за тима на Андрий Шевченко, когато в първите секунди Йехвен Коноплянка направи 3:0. Четвърт час по-късно пък Роман Яремчук удари за четвърти път селекцията на Младен Кръстаич, а петият гол бе дело отново на Коноплянка.

По този начин Украйна застана на първото място в групата със седем точки, докато Сърбия остана на последното място с едва една спечелена точка в два мача.

Втори в групата изненадващо или не е Люксембург, който завъртя хикс – 1:1, при визитата си на Литва. Жерсон Родригес откри резултата във Вилнюс в 21-ата минута, а Арвидас Новиковас изравни в 74-ата. Това бе максимума за домакините, които играха цялото второ полувреме с човек по-малко, след като в рамките на само три минути Микулинас си изкара два жълти картона и остави своите с десет човека.