Националният отбор на Турция спечели по категоричен начин домакинството си срещу Молдова от евроквалификационна група H. На „Йенъ Ескишехир” командата на Шенол Гюнеш разби съперника с 4:0 и поне временно зае лидерската позиция в класирането.

С два гола за успеха се отличи централният нападател на Евертън Дженк Тосун, а успехът можеше да бъде дори по-категоричен, ако капитанът Бурак Йълмаз не бе пропуснал дузпа.

Турците имаха известни трудности да пречупят защитата на Молдова, но веднъж щом успяха, нищо не можеше да ги спре по пътя към победата. В 24-ата минута Хакан Чалханоглу асистира по чудесен начин за Хасан Али Калдъръм, който поведе южните ни съседи по верния път – 1:0.

Само две минути по-късно Бурак Йълмаз намери Дженк Тосун в наказателното поле, а таранът с много мощ шутира под гредата – 2:0. До края на полувремето резултатът можеше да набъбне много по-значително, стига домакините да бяха показали по-точен мерник.

В 52-ата минута Артиом Розгониуч от гостите фаулира Йълмаз, докато последния пробиваше в наказателното поле до аутлинията. Капитанът застана зад бялата точка и стреля никак нелошо в долния ляв ъгъл, ала стражът Алексей Коселев беше блестящ.

Радостта на молдовците бързо угасна, защото при последвалия корнер Денис Тюрюч намери Дженк Тосун и последният с глава наказа лошото излизане на Коселев, който сам не си остави никакъв шанс да играе с топката.

В 70-ата минута Тюрюч записа втора асистенция в срещата, като пое топката след свое неудачно центриране от корнер. Този път играчът на Кайзериспор се представи далеч по-успешно, като намери централния бранител Каан Айхан пред вратарското поле. Последва безкомпромисен изстрел с глава в горния ляв ъгъл – 4:0.

Турция има 6 точки след първите си два мача и голова разлика от 6:0. Франция засега е втори с 3 пункта, като по-късно тази вечер приема другият тим, стартирал с победа в група Н – Исландия. Молдова е на последно място с 0 точки и голова разлика 1:8.